Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 61 to 64 of 64

Thread: E30 325i Historic Replika rally projekt

Senior Member Site AdminKiemelt hirdetõRedneck Boss
    Mondják, hogy ha nem nézel vissza az autódra, miután leparkoltál, akkor rossz autót választottál
    Jó látni ilyen igényes munkát

Csak így tovább ::

Member Site AdminKiemelt hirdetõRedneck Boss
    Quote Originally Posted by Laleeboy
    Jó látni ilyen igényes munkát

Csak így tovább ::
    Köszönöm szépen
    facebook.com/Igor325i

Ismét pár idõrabló apróság, de alakul!

A fûtésbox berakása közben derült ki hogy a bukócsõ útban van, pont ott ahol a szélvédõre fújó csatornák csatlakoznak. Szétszedtem, kidobtam a felesleges dolgokat, majd átalakítottam úgy (jobb híján pvc lefolyócsõbõl ), hogy csak a szélvédõre fújjon. Természetesen a fûtõradiátor szivárog, azt meg kell még javítanom.

Az üléstartó nem vált be, a szabályok szerint lehetne akár a padlólemezhez is rögzíteni a megfelelõ erõsítésekkel, de az esetleges késõbbi vitákat elkerülendõ (a technikai ellenõrökkel), inkább egy másik konzol került be, de azt is bõven faragni kellett. Most kényelmes, bár lehetne még 3-4 centivel lejjebb, de ez van.

Elkészültek a mûszerfal tartói. Jobbról-balról a csõhöz van rögzítve, középen a váltóalagúthoz van támasztva.

A mûszerek tartólemeze a DTM autóéhoz hasonló. A forulatszámmérõ nagyobb ezért kicsit szûkösebb a hely, eltartott egy ideig mire kiszámoltam, de épp elférnek hátul a tartófülek is. Kelleni fog még pár lyuk a visszajelzõ lámpáknak is. Lehet kapni ilyen lemezt 150 euróért, én inkább rászántam 7 órát :shock:
    A benzin és az olajnyomás jelzõ ugyanolyan (olajos ikonnal), ezért ezek külön feliratot kaptak. Németül lesznek a feliratok és direkt ezzel a régi cuccal a korhûség jegyében

facebook.com/Igor325i

Kicsit eltûntem, de azért haladt tovább egy lépést az ügy

Folytatódik a beltér kialakítása:
    Az elmúlt idõben beruháztam 1-2 dologra, hogy ne menjek mások idegeire lemezhajlítással, alu hegesztéssel, stb. Szóval megvettem a cuccokat a hegesztõ géphez, egy barkács szintû satuba fogható élhajlítót, esztergáltattam kúpokat a lyukak peremezéséhez, és vettem egy picit komolyabb állványos fúrógépet.

A korábban bepróbált navigátor lábtámasz helyett csináltam inkább egyet magam.

A gázpedál egy dtm autókhoz hasonló másolat, ami gömbcsuklóval van rögzítve a gyári helyére. A másik két pedál is kapott egy plusz borítást aluból, csúszásgátló felülettel. Volt még elfekvõben egy bal oldali lábtámaszom, ehhez hegesztettem még 2 merevítést és tartó füleket, illetve hajtogattam egy alulemezt a pedálok alá.
    Nagy nehezen sikerült kitalálnom a kézifékkar helyét, a következõkben ehhez is kell még egy konzolt hegesztenem.

facebook.com/Igor325i