Page 103 of 103 FirstFirst ... 35393101102103
Results 1,021 to 1,030 of 1030

Thread: Elektronika

Senior Member Site AdminKiemelt hirdetõRedneck Boss
    Szia!
    Próbalámpát ne dugdossál lehetõleg a csatlakozóba. Dobd is el, az már csak a középkorban volt jó, ahol mindent relék, és mágneskapcsolók vezéreltek.

Vegyél multimétert, egyszerûbb és biztonságosabb, a korszerûbb elektronikák ellenõrzésére.

Elõször is ellenõrizd, hogy a Motorvezérlõ kap e 12V ot.
    Ha mindkét pólusban feltehetõen feszültséget mérsz, akkor valahol rövidzárlat van. Kábeleket ellenõrizd!

re

Hali köszi az infot ,.igen kap áramot.nem találok rövid zárlatot sem illetve ,hogy mukodik ez? vezerli a ecu ill relé ? Ha inditom semmi befecskenfdezés nincs ha csak gyujtás kapcsolok akkor spriccel!!! Nem éertem

Re: re

Quote Originally Posted by m3cabrio2
    Hali köszi az infot ,.igen kap áramot.nem találok rövid zárlatot sem illetve ,hogy mukodik ez? vezerli a ecu ill relé ? Ha inditom semmi befecskenfdezés nincs ha csak gyujtás kapcsolok akkor spriccel!!! Nem éertem
    Na indul a vas de lezabál ill az elsõ sor jobbrol visszafelé tüzfaltol 5 dik biztositékot kiveszem akkor indul ha vissza rakom akkor lezabál !!!

Junior Member Site AdminKiemelt hirdetõRedneck Boss

M40->M42 csere

Üdv Fanok!
    Elakadt az autó felújítás.Azért írok ide mert végülis elektronikával kapcsolatban lenne kérdésem. Egy E30-ról lenne szó. Már csak a motorcsere lenne és pár apró simítás. De ez lenne az érvényes mûszaki feltétele, hogy egy mûködõ motor belekerüljön. Jelenleg egy M40-es motor van az autóban, de vásároltam egy E36-ból származó M42B18-at. Az 1.8-as motor E30-ba volt úgyhogy nem kell átalakítgatni semmit már rajta. Viszont lenne ezzel kapcsolatban egy olyan kérdésem, hogy miket kell átvezetékelni, elektronikáján kell e valamit alakítani,mit hova kell kötni? Senki nem vállalja el, csak hülyeségeket beszélnek, és kifogásokat keresnek, és ebbe már beleuntam. Már az õrület szélén állok, hogy egyszerûen nem haladnak a dolgok, és már tényleg csak ennyi kellene. Ha valaki tudna segíteni nagyon hálás lennék neki!

Üdvözlettel!
    Adrián

Member Site AdminKiemelt hirdetõRedneck Boss

HK

Sziasztok!
    Szeretnek otthon, utolagosan bekötni HK szettet!
    E46 ci be!
    Szuksegem lenne bekotesi tervrajzra, vagy kabelezesi utmutatora, nem tudom hogyan hivjak!
    Valaki tudna nekem segiteni?
    Koszonom!
    Lehetoleg pü ben.
    E36 316I compact

softver update

Sziasztok!

Hogyan tudom a bmw professional rádió szoftverét frissíteni?

Az autómban nincs idrive szóval a bmw oldaláról nem tudom letölteni az updatet.

elõre is kösz a segítséget.

Üdv:
    kandracs

Ködlámpa

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség de SOS-be mert pár héten belül mûszaki vizsgára kellene vinnem 725-ösömet.

Probléma van a ködlámpával. A bal oldali sajnos eltört. Nem gondoltam túl komoly gondnak. Azt hitem egyszerû kaland lesz kicserélni, de egy fokkal bonyolultabbá vált a dolog.

A fõ problémám, hogy sajnos az elõzõ tulajok egyike a heves gyorskötözõs megoldást választotta.

Gyanítom, hogy az autó anno baleset részese volt.

Megtudtam azt is, hogy különbözik a benzines és a diesel modellekbe szerelt ködlámpa.

A jobb oldali nincs betörve és csak 1 gyorskötözõt kellett igénybe vennie az elõzõ tulajnak, hogy a helyén tartsa, de a bal oldali cserés.

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi az amit a ködlámpán kívül még be kell szereznem, hogy kókánymentesen be tudjam szerelni a bal oldali ködlámpát?

Csatolom a képeket:

http://keptarhely.eu/images/2017/08/...v00mov5kt.jpeg
    http://keptarhely.eu/images/2017/08/...v00md9ycu.jpeg
    http://keptarhely.eu/images/2017/08/...v00mp0x68.jpeg
    http://keptarhely.eu/images/2017/08/...3v00mnwgf.jpeg
    06202342414

Helló!
    Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémával kapcsolatban:
    -Egy E46 M54B22 2002-es Touringom hátsó szélvédõ mosója sajnos nem mûködik. Az ablaktörlõ kar mûködik rendesen, egyedül a spricni nem mûködik. Az ide vonatkozó biztosítékokat (biztosíték száma:68,25,15,45) már mind végignéztem és hibát nem találtam. A hátsó mosópumpa jó tesztelve külön 12V-tal. Viszont a gond az az, hogy próbalámpával néztem a mosópumpához csatlakozó kábelt, hogy kap-e áramot. A próbalámpa negatív csipeszét közvetlenül az akku negatívjára raktam a másik felét pedig a kábel pozitív vezetékcsatlakozójába dugtam. De sajnos csak annyit tapaszatltam, hogy a gyújtás ráadása után ha rányomok a hátsó ablaktörlõ karra akkor elindul törlõkar de amint továbbnyomom a kormánykapcsolót spriccelésre a próbalámpa felvillan egy pillanatra és elalszik. Utána pedig már hiba nyomkodom spriccelésre a kormánykapcsolót fel sem villan a próbalámpa. Vagyis hiába nyomom a spricnijét tovább valamiért nem kap áramot a pumpa. Viszont ha a gyújtást leveszem és újra visszakpcsolom a gyújtást akkor ismét felvillan a spriccelésre a próbalámpa de ugyan úgy elalszik. A felvillanásból adódóan gondolom, hogy a koránykapcsoló jó lehet és vezeték szakadás sincs. Bár abszolút analfabéta ???? vagyok az elektronikai kapcsolási rajzokhoz, nézegettem a Bentley service manual-ban a hátsó ablaktörlõ kapcsolási rajzát. És ahogy én látom akkor a hátsó ablaktörlõ motor "vezérli" a hátsó mosópumpát is. Bár lehet rosszul gondolom. Arra is gondoltam már, hogy esetleg az ablaktörlõ kettõs relé rakoncátlankodik.
    -A kérdésem, hogy lehetséges a hátsó ablaktörlõ motorom hibásodott meg????? Vagy van valkinek valami másik tippje, hogy hol keresem a hibát? Remélem nem központi GM5-ös vezérlõmodul haldoklik. A válaszokat elõre is köszönöm!!!????

Helló
    Olyan problémám van hogy egy e38ból kibontott kábelköteget épitenénk be egy e46ba. de nem kell semmi csak a motor menjen probléma nélkül drift autó projekt.
    Következõk a kérdéseim:
    A motorból kijövõ kábelokon felul mi kell még a beinditáshoz ?
    ASC kell vagy nem kell ?
    Valami kapcsolási rajz szerû létezik ?

Sziasztok!

Segítség kéréssel fordulnék ide, ha nem OFF.

E46 touring 2001 325i K bus anomáliáim vannak:

Rádió -disabled-
    Index és refi nem jelez vissza.
    Utasoldali elektromos tükör nem megy.

Modulok nagyrészét lehuzkodtuk, nem segített (EWS, GM, mûszerfal, rádió, klíma, LCM...)

a K bus csomópontban 11.7V gyújtáson
    K szálon 4,96V gyújtáson

Nem tudom hogyan tovább, merre kereshetnék...