Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 40 of 40

Thread: 3 series - 316i ( E36 ) / 1990-2000 ig

Senior Member Site AdminKiemelt hirdetõRedneck Boss

E36 316i

Sziasztok!
    E36 316-ost 4-500 ezer környékén érdemes nézni, vagy azért a normális állapotúak drágábban mennek? Hahun a képek alapján már vannak szép példányok ennyiért, de gondolom itt jobban tudjátok milyen árban mozognak ezek.
    Köszi a választ!

Re: E36 316i

Quote Originally Posted by wherdee16
    Sziasztok!
    E36 316-ost 4-500 ezer környékén érdemes nézni, vagy azért a normális állapotúak drágábban mennek? Hahun a képek alapján már vannak szép példányok ennyiért, de gondolom itt jobban tudjátok milyen árban mozognak ezek.
    Köszi a választ!
    hello!!Az attól függ mik az elvárásaid az autóval kapcsolatban!!4-500 e ft-ért is lehet venni e36 316i,de csak kizárolag láncos motorral,vegyél mert a szijas az hulladék!!tehát 1994 töl felfelé!!Nagyban függ az ár az évjárattól,és állapottól,és hogy mennyi extra van benne esetleg!!Gondolok arra ami fapados,pl van két elektro ablak elöl,elektro tükör!!Vagy van amiben van minden,digitklima,abs-asc,board computer,ülésfütés,esetleg tempomat,ezek nyilván drágábbak mint a fapados verzió!!

Junior Member Site AdminKiemelt hirdetõRedneck Boss

autó vásárlás

Sziasztok, énis 316i BMW-t néztem magamnak van pár kiszemelt amit lejebb feltüntetek, segítséget kérnék hogy valamelyik jó lehet-e

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/...w_316i-8864833

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/...w_316i-8907260

Ezek lennének 1.000.000Ft-os kerettel kell gondolkoznom, és egy olyan bmw-t szeretnék aminél nem is a fogyasztás, hanem hogy rendbe van motor váltó futómû, motorilag nem akarok nagy lóerõset nem szálguldásra szeretném

folyt.

Találtam egy Powerfanatics-os elado bmw-t

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/...uszaki-7416586

Ha esetleg a tulaj látná, várom válaszát

316i coupe

üdvözletem a fórumlakóknak!

Szeretnék venni egy 316i coupét. Ki is néztem egy példányt amit hamarosan személyesen is meg fogok nézni. No ebbeb kérnék segitõkész fórumlakókat hogy mit is nézzek?
    Képek alapján igéretesnek tünik, és német piacról származik. Mennyire hajlamos ez a tipus a korrozióra? Vajon ez a tipus galvanizált?
    Köszönöm szépen elõre is a helpet!

Re: 316i coupe

Quote Originally Posted by hotibi

Szeretnék venni egy 316i coupét. Ki is néztem egy példányt amit hamarosan személyesen is meg fogok nézni. No ebbeb kérnék segitõkész fórumlakókat hogy mit is nézzek?
    Képek alapján igéretesnek tünik, és német piacról származik. Mennyire hajlamos ez a tipus a korrozióra? Vajon ez a tipus galvanizált?
    Szia!

Amit lentebb is írtam.

Elõször is a karosszériát nézzétek meg jól amennyire lehet,illetve ha van festék rétegvastagság mérõtök az a legjobb szerintem.Motornál a hangja a legfontosabb ne ugráljon,ne csörögjön.Olaj folyásokat is tekintsd meg a ha azt látod könnyezik a hengerfejnél,akkor megint felejtsd el.Érdemes megnézni a futómût is,mert ha nagyobb gondok vannak,az is ki tudd venni a zsebbõl pénzt rendesen.Kipróbálásnál figyeld meg hogyan veszi a fokozatokat,ha akadozik lóg összevissza megint nem a legjobb. Fékezésnél figyeld meg húz-e félre a kormány,vagy berázkódik-e miatta.Kb ennyi lenne.
    Remélem tudtam neked segíteni ebben leendõ BMW márka,és típus társam.

Ha nem értesz hozzá.Akkor vigyél magaddal egy szakértõt is.Hidd el megéri.
    BMW=Vezetés élménye!

Quote Originally Posted by E36 sedan

Szia!

Amit lentebb is írtam.

Elõször is a karosszériát nézzétek meg jól amennyire lehet,illetve ha van festék rétegvastagság mérõtök az a legjobb szerintem.Motornál a hangja a legfontosabb ne ugráljon,ne csörögjön.Olaj folyásokat is tekintsd meg a ha azt látod könnyezik a hengerfejnél,akkor megint felejtsd el.Érdemes megnézni a futómût is,mert ha nagyobb gondok vannak,az is ki tudd venni a zsebbõl pénzt rendesen.Kipróbálásnál figyeld meg hogyan veszi a fokozatokat,ha akadozik lóg összevissza megint nem a legjobb. Fékezésnél figyeld meg húz-e félre a kormány,vagy berázkódik-e miatta.Kb ennyi lenne.

köszönöm szépen ! Igyekszem megnézni rendesen. Meg elvinni egy átvizsgálásra!

Quote Originally Posted by E36 sedan

Szia!

Amit lentebb is írtam.

köszönöm szépen ! Igyekszem megnézni rendesen. Meg elvinni egy átvizsgálásra!
    Sok sikert! ::
    BMW=Vezetés élménye!

316i

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy jövõ tavasszal egy ilyen kis Bömös vásárlását tervezem.
    Láttam nagyon szép állapotú (tény persze, hogy a kép sokszor más mint a tényleges mûszaki állapot) 316i-ket, szinte nyálcsorgatós kategória volt.
    Több kérdésem is lenne a típussal kapcsolatosan. Ha jól tudom, 94-tõl felfelé már a motorjaik láncos vezérlésûek és nem szíjasok? Nagyjából olyan 500.000 forintot szánnék rá. Nem lenne úgymond rendszeresen használva és nagy távokra. Többnyire ilyen 3-4-5-6 kilométeres távokra, néha 25-30km ha úgy adódik. Viszont, X hónapban (de nem minden hónapban) lenne kb. 2 alkalom maximum amikor vidékrõl Nyíregyházára kellene felautóznom és vissza, ez olyan 440km lenne oda vissza 1 alkalom. De inkább a fenti kisebb távok dominálnának értelemszerûen.

Ilyen használat mellett, mennyire gyorsan (egy alapból idõs autónál) kopnak, használódhatnak az alkatrészek ennél a típusnál? A fogyasztás is érdekelne, hogy mégis mire számíthatok. (Tudom a választ amit már mindenhol olvasok, hogy aki BMW-t vesz ne nézze a fogyasztást...) De úgy gondolom hogy tisztában azért jó lenni vele, mégis mennyit eszik ez a típus. Smile Nem ezt nézem, csak szimplán érdekel, és minden információ birtokában akarok dönteni és vásárolni.

A vásárlás egyéb tényeivel, a papírozás menetével és teljes költségével tisztában vagyok. Viszont azzal nem, hogy a fenntartási költsége (pl. egy szép állapotú 500-550.000Ft) árban mozgó 316i-nek, olyan használat mellett mint ami nálam fordulna elõ nagyjából mennyi lehet? Ha nincs agyonhúzatva, nincs havi 5000km-t használva?

Az évenkénti kötelezõ dolgokat leszámítva persze, biztosítás, mûszaki stb. Ezek alap dolgok. De úgy önmagában, alkatrészileg mennyire fenntartható, mi az a fizetési kategória amibõl alkatrész szempontjából akár szervizeltethetõ ha úgy van (persze nem állandóan szakszervizben)?

Ui.: Illetve vásárlásnál milyen hibákra célszerû ennél a típusnál figyelni?

A válaszokat és tanácsokat elõre is köszönöm szépen! Smile

Üdv, Jól közelíted meg a vásárlást, pont arra vennél autót amire azt használni kell. A rövid távokra, városi autózásra jó. Idõnként persze nem veszi zokon ha mész vele 200 km egyhuzamban.
    Gondolom akkor e36 lenne a cél, ezen belül m40 b16.
    Nyolccszelepes láncos motor, ami a vezérlést tekintve jónak mondható.
    Ez az egyszerû boltbajárós, amit ha nem nyúzol akkor sokat elmegy.
    Azonban van aki V8 nak hiszi és kitapossa a szemét is, majd köpköd rá, hogy ez egy sz@r. Úgy vizsgáld ahogy bármilyen más motort vizsgálnál vételkor.
    A karosszéria inkább nehezebb eset. Sajnos nehéz itthon olyat találni ami makulátlan, de azért akad abban az árkategóriában amit rászánnál.
    Törés szinte elenyészõ ebben a kategóriában, így biztosan találsz olyat amin csak rohadást kell keress.
    Küszöbök, torony valamint a hátsó lökös mögött, de azt akkor látod ha leveszed. Ajtók szinte mindnél elõfordul de azt lehet cserélni.
    Fogyasztás bõ 8 liter. Persze függ hogy cupé vagy touring.
    A havi ráfordítási összeg 20e. körül van, normál használatnál. Évi 10e km el.
    Ezt úgy értsd lehet egy évig nem költesz rá, majd jövõre kapásból ráversz egy kilót. Ez csak érdekesség ha szériát lépsz, akkor mindíg a duplája, 5 ösnél úgy 40, hetesnél 60-80. +-10 motortípustól függõen. (rendszeres karbantartást tekintve, gyári alkatrészekkel számolva).
    Ebbõl azért lehet sokat lefaragni, ha sokmindent te magad megcsinálsz, vagy megveszed az olcsóbbat.